• Home
  • ΑΘΛΗΤΙΣΜΟΣ
  • Eurobasket 2022: Πρεμιέρα σήμερα για τη διοργάνωση – Όλο το πρόγραμμα των μεταδόσεων
ΑΘΛΗΤΙΣΜΟΣ

Eurobasket 2022: Πρεμιέρα σήμερα για τη διοργάνωση – Όλο το πρόγραμμα των μεταδόσεων

Η Εθνική κάνει πρεμιέρα αύριο, Παρασκευή με την Κροατία
Ξεκινά σήμερα, 1η Σεπτεμβρίου το Eurobasket 2022, με την Εθνική Ελλάδας να κάνει πρεμιέρα αύριο Παρασκευή, όταν και θα κοντραριστεί με την Κροατία στο Mediolanum Forum του Μιλάνου.
Γερμανία, Ιταλία, Τσεχία και Γεωργία θα φιλοξενήσουν τους αγώνες του φετινού Eurobasket, που θα τελειώσει την Κυριακή 18 Σεπτεμβρίου με τον Μικρό και τον Μεγάλο τελικό.

Αναλυτικά το πρόγραμμα του EuroBasket 2022 με ώρες και ημερομηνίες ως το φινάλε:
1 Σεπτεμβρίου
14:30 Ισπανία – Βουλγαρία ΕΡΤ3
15:30 Βοσνία – Ουγγαρία
17:15 Τουρκία – Μαυροβούνιο
18:15 Σλοβενία – Λιθουανία ΕΡΤ1
20:00 Βέλγιο – Γεωργία ΕΡΤ3
21:30 Γαλλία – Γερμανία ΕΡΤ1

2 Σεπτεμβρίου
15:00 Ισραήλ – Φινλανδία
15:15 Ουκρανία – Μεγάλη Βρετανία ΕΡΤ3
18:00 Κροατία – Ελλάδα ΕΡΤ1
18:30 Πολωνία – Τσεχία
22:00 Ιταλία – Εσθονία ΕΡΤ1
22:00 Σερβία – Ολλανδία

3 Σεπτεμβρίου
14:30 Μαυροβούνιο – Βέλγιο
15:00 Φινλανδία – Πολωνία
15:15 Μεγάλη Βρετανία – Κροατία ΕΡΤ3
15:30 Γερμανία – Βοσνία
17:15 Βουλγαρία – Τουρκία
18:00 Εσθονία – Ουκρανία ΕΡΤ1
18:30 Τσεχία – Σερβία
18:45 Λιθουανία – Γαλλία
20:00 Γεωργία – Ισπανία ΕΡΤ3
21:30 Ουγγαρία – Σλοβενία
22:00 Ελλάδα – Ιταλία ΕΡΤ1
22:00 Ολλανδία – Ισραήλ

4 Σεπτεμβρίου
14:30 Βουλγαρία – Μαυροβούνιο
15:30 Λιθουανία – Γερμανία ΕΡΤ3
17:15 Ισπανία – Βέλγιο ΕΡΤ1
18:45 Σλοβενία – Βοσνία ΕΡΤ3
20:00 Τουρκία – Γεωργία
21:30 Γαλλία – Ουγγαρία ΕΡΤ3

5 Σεπτεμβρίου
15:00 Πολωνία – Ισραήλ
15:15 Κροατία – Εσθονία ΕΡΤ3
18:00 Μεγάλη Βρετανία – Ελλάδα ΕΡΤ1
18:30 Τσεχία – Ολλανδία
22:00 Ουκρανία – Ιταλία
22:00 Σερβία – Φινλανδία ΕΡΤ3

6 Σεπτεμβρίου
14:30 Βέλγιο – Τουρκία
15:00 Ολλανδία – Πολωνία
15:15 Εσθονία – Μεγάλη Βρετανία ΕΡΤ3
15:30 Βοσνία – Γαλλία
17:15 Μαυροβούνιο – Ισπανία
18:00 Ελλάδα – Ουκρανία ΕΡΤ1
18:15 Ουγγαρία – Λιθουανία
18:30 Φινλανδία – Τσεχία
20:00 Γεωργία – Βουλγαρία ΕΡΤ3
21:30 Γερμανία – Σλοβενία
22:00 Ιταλία – Κροατία ΕΡΤ1
22:00 Ισραήλ – Σερβία ΕΡΤ3

7 Σεπτεμβρίου
14:30 Τουρκία – Ισπανία ΕΡΤ3
15:30 Λιθουανία – Βοσνία (σε live delay μιας ώρας) ΕΡΤ3
17:15 Βουλγαρία – Βέλγιο
18:15 Γαλλία – Σλοβενία ΕΡΤ1
20:00 Γεωργία – Μαυροβούνιο
21:30 Ουγγαρία – Γερμανία ΕΡΤ3

8 Σεπτεμβρίου
15:00 Φινλανδία – Ολλανδία
15:15 Κροατία – Ουκρανία ΕΡΤ3
18:00 Εσθονία – Ελλάδα ΕΡΤ1
18:30 Τσεχία – Ισραήλ
22:00 Μεγάλη Βρετανία – Ιταλία
22:00 Σερβία – Πολωνία ΕΡΤ1

Σάββατο 10 Σεπτεμβρίου
13:00 Αγώνας για τη φάση των «16» (2Β – 3Α), ΕΡΤ3
15:45 Αγώνας για τη φάση των «16» (1Α – 4Β), ΕΡΤ1
19:00 Αγώνας για τη φάση των «16» (1Β– 4Α), ΕΡΤ3
21:45 Αγώνας για τη φάση των «16» (2Α – 3Β), ΕΡΤ1

Κυριακή 11 Σεπτεμβρίου
13:00 Αγώνας για τη φάση των «16» (1Γ – 4Δ), ΕΡΤ3
15:45 Αγώνας για τη φάση των «16» (2Δ – 3Γ), ΕΡΤ1
19:00 Αγώνας για τη φάση των «16» (2Γ – 3Δ), ΕΡΤ1
21:45 Αγώνας για τη φάση των «16» (1Δ – 4Γ), ΕΡΤ3

*Στα προημιτελικά και ημιτελικά, αν παίζει η Εθνική Ελλάδος, θα μεταδοθεί από την ΕΡΤ1

Τρίτη 13 Σεπτεμβρίου
18:15 Προημιτελικός, ΕΡΤ3
21:30 Προημιτελικός, ΕΡΤ3

Τετάρτη 14 Σεπτεμβρίου
18:15 Προημιτελικός, ΕΡΤ3
21:30 Προημιτελικός, ΕΡΤ3

Παρασκευή 16 Σεπτεμβρίου
18:15 Ημιτελικός, ΕΡΤ3
21:30 Ημιτελικός, ΕΡΤ3

Κυριακή 18 Σεπτεμβρίου
18:15 Μικρός τελικός, ΕΡΤ3
21:30 Τελικός, ΕΡΤ1

Ακολουθήστε το arta2day.gr στο Google News και μάθετε πρώτοι όλες τις ειδήσεις

Related posts

Οι Legends του 2004 νίκησαν ξανά την Πορτογαλία

Κώστας Παππάς

Κρίστιαν Έρικσεν: Η πρώτη ΦΩΤΟ μέσα από το νοσοκομείο και το μήνυμά του

Κώστας Παππάς

Την Τρίτη 7 Μαρτίου 2023 , η συμπληρωματικές εκλογές στην Αναγέννηση Άρτας

Κώστας Παππάς

Ο ιστότοπος arta2day.gr, όπως οι περισσότεροι ιστότοποι, χρησιμοποιεί μικρά αρχεία που λέγονται cookies τα οποία μας βοηθούν να βελτιώσουμε την εμπειρία περιήγησής σας.. Αν απενεργοποιήσετε τα cookies που χρησιμοποιούμε, αυτό μπορεί να επηρεάσει την εμπειρία σας κατά την περιήγησή σας στον ιστότοπο μας.. Αποδοχή Περισσότερα..